29-08-2012
Czy produkty regenerowane zagrażają drukarce ?

Nie ma przepisów, które by zabraniały regeneracji kardridży czy to laserowych czy atramentowych. Klient sam musi przekalkulować i zadecydować, co jest dla niego najbardziej opłacalne. W interesie Producenta Drukarki jest zachęcić klienta do kupowania materiałów wyłącznie "oryginalnych" i utrudnia produkcje jakichkolwiek tak zwanych zamienników, wmawiając często, że właśnie "zamienniki" są produktami szkodliwymi (mogą rzekomo uszkodzić drukarkę) i z tego tytułu traci sie gwarancje. Jest to oczywiście celowy zabieg (chodzi o jak największe powiększenie zysków). Ale aby odebrać użytkownikowi gwarancje trzeba mu udowodnić, że uszkodzenie jest spowodowane nieoryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi, a to w rzeczywistości bardzo rzadko ma miejsce. Na świecie produkty regenerowane mają często większy lub, co najmniej taki sam udział w rynku jak Oryginalne. Mało tego wiele krajów popiera regenerację ze względów ekologicznych chodzi tu o wielokrotne wykorzystanie tych samych kardridży. Dzięki takim zabiegom zmniejsza się ilość zanieczyszczeń trudnych do utylizacji.

Read more
29-08-2012
Ile razy można napełnić ten sam pojemnik ?

Nie da się tego dokładnie określić, ponieważ nie ma na to reguły. Raz napełnimy pojemnik tego samego typu 2 razy innym razem 12, a jeszcze innym wcale nie uda nam się tego zrobić. Przeważnie jest to od 2 do 10 napełnień w zależności, jaki to pojemnik. Najprościej mówiąc napełniamy pojemnik do momentu, w którym przestanie on działać, czyli zużyją się dysze lub uszkodzi układ elektroniczny głowicy odpowiedzialny za wydruk.

Read more
29-08-2012
Jak odblokować zatkane dysze ?

Najprostszym domowym sposobem na tego typu pojemnikową dolegliwość jest ciepła woda. A mianowicie przygotowujemy w miarę płaskie naczynie gotujemy wodę maksymalna temperatura 55 stopni C przy większej może dojść do uszkodzenia układu elektronicznego głowicy. Następnie do tak przygotowanego i zalanego wodą naczynia wstawiamy kardridż (zanurzamy dysze w wodzie) na głębokość nie większą niż 1-2 cm. Zostawiamy z takim stanie na około 10-15 min. Po takim moczeniu wyjmujemy pojemnik i odsączamy resztki wody na papierowym ręczniku (osuszamy pojemnik). Wkładamy do drukarki i włączamy kilka razy procedurę czyszczenia dysz (kalibracja, wyrównanie pojemników lub strona testowa).

Read more
29-08-2012
Komputer nie wyświetla poprawnie pojemności, dlaczego ?

Najczęściej zjawisko to występuje w pojemnikach wtórnie napełnianych. W pojemniku niema żadnych czujników mierzących zawartość tuszu. A pojemność pokazywana na ekranie komputera jest SZACUNKOWA. Działa to tak, drukarka zapamiętuje najczęściej 3 numery seryjne zapisane w układzie elektronicznym kardridża. Tak, więc jeśli pojemnik pierwszy raz wsadzimy drukarka potraktuje go jako nowy i uzupełni stan do maksimum. Jeśli w tym samym pojemniku skończy się tusz i ponownie go napełnimy oraz wsadzimy raz jeszcze do tej samej drukarki, stan nie uzupełni się tylko pokaże taki sam, jaki był poprzednio, a to, dlatego że drukarka porówna numer włożonego do niej pojemnika z tymi, które ma w bazie i odpowiednio pokaże jego pojemność. Drukarka pokazująca niski stan tuszu lub jego brak nie przestanie pracować. Należy ignorować te komunikaty i spokojnie drukować dalej aż do momentu blednięcia wydruku, co wskazuje nam na to że w pojemniku powoli kończy się tusz.

Read more
29-08-2012
Pojemnik Kolorowy niepoprawnie drukuje kolory, dlaczego tak się dzieje ?

Najczęstszym powodem tego zjawiska jest zetknięcie jakiegoś materiału np. folii, czy też najzwyczajniej palca z częścią drukującą (z głowicą, dyszami) powoduje to zmieszanie kolorów często w zależności od pojemnika również zabarwienie gąbek nasączonych tuszem. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? Jeśli nie doszło do zabarwienia gąbek niewłaściwym kolorem możemy kilka razy spróbować odbić kolory na papierowym ręczniku przytykając do niego część drukującą (tą z dyszami). Jeśli i to nie pomoże sprawdzamy, który kolor się zmieszał i drukujemy na kartkach duże kwadraty tylko z tym kolorem. Taki zabieg powinien odbarwić zmieszany kolor.

Read more
29-08-2012
Pojemnik nie był używany ponad 2 miesiące czy można go napełnić ?

Można, jeśli uda nam się go odpowiednio przygotować.

Read more

Jakiej drukarki używasz ?

Jakiej marki masz drukarkę ?

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkich
16
80
88095

CLOSE WINDOW   X

!!! UWAGA !!! 

Zmiana siedziby sklepu w Wadowicach

Nowy adres:

Wadowice, ul. POPRZECZNA 6

(obok galerii Dominik)